Rekonstrukce

Realizujeme:
  • rekonstrukce koupelen
  • rekonstrukce bytových jader v panelové i cihlové zástavbě
  • rekonstrukce bytů i rodinných domů

 

Rekonstrukce koupelny - bytového jádra

rekonstrukce koupelny Ostrava

 

Provádíme kompletní rekonstrukce koupelen a bytových jader včetně dodávky materiálu. V případě umakartových jader doporučujeme vybourání stávajícího bytového jádra a jeho následnou novou výstavbu ze sádrokartonu nebo zděním z tvárnic. Způsob nové výstavby volíme v závislosti na možnostech zatížení spodních pater.  Na přání klienta provádíme i následnou opravu místností, které bezprostředně navazují na bytové jádro, což je ve většině případů kuchyň a předsíň.

Speciální technologie dnes umožňuje zachování původního umakartu a jeho obložení obkladem, bohužel za cenu zachování vnějšího vzhledu jádra a v některých případech i nevzhledného umakartového stropu. Tento způsob rekonstrukce ovšem neumožňuje změnu dispozice koupelny a zůstávají zde stávající vodovodní rozvody a původní zárubně.

Na druhou stranu cihlové zástavby umožňují při rekonstrukci ponechání některých stávajících zdí, u nichž je ovšem nezbytně nutné jejich vyrovnání pro nový obklad.

Veškeré kalkulace materiálu a prací provádíme zcela zdarma a to v návaznosti na nezávazné návštěvě v místě realizace, která je nutná pro vyměření a specifikaci požadovaných prací.

V případě požadavků ze strany úřadů jsme schopni zajistit vypracování projektu rekonstrukce koupelny i vydání příslušných statických a revizních dokumentů.

Poradíme s výběrem sanity i s volbou sprchový kout / vana. 

 

Rekonstrukce bytu - rodinného domu

 

Kromě specifické rekonstrukce koupelny ( bytového jádra) nabízíme klientům provedení rekonstrukce v celých bytech, případně rodinných domech. Pro omítky používáme systém lepidlo-perlinka-štuk, který se nám doposud osvědčil jako nejúčinnější a nejlevnější řešení opravy starých zdí.

Dále snižujeme stropy sádrokartonem, stavíme z něj předstěny i příčky a budujeme půdní vestavby. Provádíme montáže obložkových zárubní a kompletace dveří.  Pokládáme plovoucí podlahy  i dlažby v jednotlivých místnostech. Podlahy vyrovnáváme pomocí betonáže. Dřevěná konstrukce vyrovnaná podsypem Liapor a následnou montáží OSB desek ve dvou vrstvách, je vhodným řešením nové podlahy při výkopu té stávající například ze starých parket. Tato úprava je pak následně doplněna pokládkou plovoucí podlahy. Jedná se o účiný suchý systém výstavby.  V případě rodinných domů patří do naší nabídky služeb i provedení fasád z polystyrenu.